Asociatia Unu si Unu 2021

Publicat: martie 29, 2021 la 20:57

Denumirea organizaţiei: |ASOCIAȚIA UNU ȘI UNU|
Adresa: |str. Voila nr. 10, bl. 21, sc. 2, ap. 16, Sector 4, Bucureşti, cod postal 41944|
Persoana responsabilă de practică din instituţie/organizaţie: |Ruxandra Nan|
E-mailul persoanei responsabile de practică: |ruxandra.nan@unusiunu.com|
Telefonul persoanei responsabile de practică: 0721664814
Perioada în care se va organiza practica în organizaţia gazdă: |serii între 01-08.2021|
Numărul de studenţi pe care instituţia/organizaţia dvs. îi va primi în practică: |20|
Din ce ani doriţi să fie studenţii?|x| Anul 1 şi anul 2

Caracteristici ale studenţilor necesare pentru ca ei să fie primiţi la acest stagiu de practică:

1. PC (cu buna conexiune la internet)
  2. Operare Microsoft Office, PDF, e-mail.
  3. Limbi straine (Engleza)

|x| Documentare;
|x| Aplicare de chestionare;
|x| Introducere de date pe calculator;
|x| Transcriere de interviuri;
|x| Aplicare de chestionare prin CATI;
|x| Relaţii publice;
|x| Monitorizare presă;
|x| Activitităţi de cercetare în cadrul departamentului de Marketing
|x| Alte activităţi: asistenta de proiect, traduceri, activitati de secretariat, participare la actiuni de informare si fundraising in spatiul public.

Organizaţia dvs. doreşte să se implice în selectarea studenţilor? |x| Da;
Vă rugăm descrieţi ce materiale solicitaţi de la studenţi pentru a-i accepta la practică (scrisoare de motivaţie; simpla înscriere, CV etc)
Completarea unui formular online, despre motivaţia, abilitatile şi disponibilitatea studenţilor, si CV trimis pe adresa ruxandra.nan@unusiunu.com