Field Insights – oferta nr. 2!

Publicat: mai 18, 2016 la 13:15

Adresa: Bulevardul Basarabia, Nr. 250, Grup Industrial Titan, Cladirea Corp Administrativ, Et.2- Sector 3
Persoana responsabilă de practică din instituţie/organizaţie: Calina Lorena
E-mailul persoanei responsabile de practică: lorena_calina@fieldinsights.ro
Telefonul persoanei responsabile de practică: 0752014511
Perioada în care se va organiza practica în organizaţia gazdă: 5 ian-20 decembrie 2016
Numărul de studenţi pe care instituţia/organizaţia dvs. îi va primi în practică: Grupe de minim 5 studenti
Din ce ani doriţi să fie studenţii? |X| Anul 1 şi anul 2

Caracteristici ale studenţilor necesare pentru ca ei să fie primiţi la acest stagiu de practică
1. Abilitati de comunicare verbala si scrisa

|x| Pretestare instrumente de cercetare;
|x| Aplicare de chestionare;
|x| Aplicare de chestionare prin CATI;
|x| Alte activităţi
Ce alte activităţi?
Verificarea respectarii metodologiei de aplicare a chestionarelor

Organizaţia dvs. doreşte să se implice în selectarea studenţilor? |x| Da;
Vă rugăm descrieţi ce materiale solicitaţi de la studenţi pentru a-i accepta la practică (scrisoare de motivaţie; simpla înscriere, CV etc)
Mail de inscriere pe adresea hr@fieldinsights.ro sau telefonic 0752014511 PANA PE 30 MAI!

ATENTIE: Va rog sa aveti putina seriozitate si responsabilitate atunci cand va inscrieti la o oferta anume. Sunt oameni care isi iau din timpul lor ca sa va invete lucruri utile pentru specializarea voastra si care va vor fi necesare cand va veti cauta o slujba in domeniu. Nu se poate sa va inscrieti, sa aveti discutiile preliminare, sa va angajati ca veti continua acolo, si pe urma sa nu mai raspundeti la telefon sau email. Asta e dovada de neseriozitate si toata lumea (organizatorul de practica, facultatea si studentii) este pusa intr-o situatie dificila.
Va reamintesc ca ne-efectuarea stagiul de practica de 84 ore inseamna RESTANTA.