Oferta practica pentru GAUDEAMUS 2017

Denumirea organizaţiei: SOCIETATEA ROMÂNĂ DE RADIODIFUZIUNE
Adresa: Strada General Berthelot 60-64, Bucureşti
Persoana responsabilă de practică din instituţie/organizaţie: Andreea Retezeanu
E-mailul persoanei responsabile de practică: andreea.retezeanu@radioromania.ro
Telefonul persoanei responsabile de practică: 0749-123-889
Perioada în care se va organiza practica în organizaţia gazdă: 20.11.2017, 22-26.11.2017
Numărul de studenţi pe care instituţia/organizaţia dvs. îi va primi în practică: 30
Din ce ani doriţi să fie studenţii? |X| Anul 2;

Caracteristici ale studenţilor necesare pentru ca ei să fie primiţi la acest stagiu de practică (ex. să deţină calculator personal sau alte echipamente, limbi străine cunoscute, abilităţi tehnice, experienţă anterioară cu aplicarea de chestionare sau capacitatea de a intervieva sau capacitatea de a lucra cu SPSS etc):
1. Capacitatea de a aplica chestionare;
2. Pentru cel puţin 6 dintre studenţi este necesar să cunoască noţiuni de bază de Microsoft Excel;
3. Studenţii vor fi persoane comunicative, deschise, serioase.

|X| Aplicare de chestionare;
|X| Introducere de date pe calculator;
|X| Alte activităţi. Ce alte activităţi?
Codificarea răspunsurilor la întrebările cu răspuns deschis, efectuarea unor operaţiuni simple în Excel.

Organizaţa dvs. doreşte să se implice în selectarea studenţilor? |X| Nu
Vă rugăm descrieţi ce materiale solicitaţi de la studenţi pentru a-i accepta la practică: simpla înscriere la adresa de mail de mai sus

După finalizarea Târgului Gaudeamus, o parte dintre studenţii care au dovedit implicare vor fi invitaţi să îşi continue practica la sediul Radio România. Activitatea se referă la codificarea unor întrebari deschise şi efectuarea unor operaţiuni simple în Excel, iar perioada estimată este de 1-2 săptămâni.