Asociatia Marketer Club – sept 2019

Publicat: septembrie 11, 2019 la 19:26

Denumirea organizaţiei: | Asociatia Marketer Club |
Adresa: | Cheiul Dâmboviţei / Zona Orhideea – Grozǎveşti |
Persoana responsabilă de practică din instituţie/organizaţie: | Liviu Chelcea; Ioana Iancu |
E-mailul persoane responsabile de practică: | Liviu Chelcea: liviu.chelcea@sas.unibuc.ro; Ioana Iancu: iioanaiancu@yahoo.com |
Telefonul persoanei responsabile de practică: –
Perioada în care se va organiza practica în organizaţia gazdă: | 20 septembrie – 30 septembrie 2019|
Numărul de studenţi pe care instituţia/organizaţia dvs. îi va primi în practică: | 6-10 studenţi.
Din ce ani doriţi să fie studenţii? Anul 2 Specializarea SOCIOLOGIE

Pe perioada practicii, studenţii vor fi implicaţi predominant în:
|X| Conceperea instrumentelor de cercetare;
|X| Pretestare instrumente de cercetare;
|X| Introducere de date pe calculator;
|X| Aplicare de chestionare prin CATI;

Ce alte activităţi?

IN CE CONSTA PRACTICA? Scopul acestei activitati de practica este realizarea unui sondaj de opinie despre alimentarea cu apă a orașului București. Practica va consta din familiarizarea cu domeniul consumului de utilitǎţi, în particular de apă. In particular, studentii vor participa la efectuarea unui sondaj telefonic realizat anual de Apa Nova Bucureşti pentru a mǎsura satisfacţia utilizatorilor apǎ în Bucureşti (http://www.apanovabucuresti.ro/).

UNDE VA AVEA LOC? Practica se va desfǎşura la call-center-ul firmei din zona Orhideea Grozǎveşti. Stundenţii vor fi familiarizaţi cu organizarea unui call-center şi cu aplicarea de chestionare CATI.

ACTIVITATEA VA FI REMUNERATA? Da. Studenţii vor fi şi remuneraţi pentru activitatea lor de colectare de date cu 6 Ron/chestionarul aplicat (net) şi vor aplica circa 80 – 100 de chestionare.

CUM MA INSCRIU? Trimiteti un email cu subiectul ‘Practica Apanova 2019’ Ioanei Iancu: iioanaiancu@yahoo.com. Mentionati ce an sunteti, ce serie, ce grupa, daca ati mai participat la această activitate de practică anul trecut. Optional: mentionati, eventual, de ce v-ar interesa aceasta practică ṣi dacă aţi mai aplicat chestionare.

TERMENUL LIMITA DE INSCRIERE: 18 septembrie 2019. Studentii vor fi ȋnștiinṭaṭi pe 19 septembrie daca sȋnt acceptaṭi, iar pe 20 septembrie va avea loc o întîlnire pregătitoare.