Asociația Română pentru Nou-născuții Îndelung Spitalizați – ARNIS (2022-2023)

Publicat: februarie 13, 2023 la 11:33

Hai în stagiu la ARNIS!

Ajută la recuperarea medicală a copiilor cu dizabilități!

Stagiul se desfășoară în perioada 01.02-01.07.2023 și presupune 90 de ore de
implicare (cu program flexibil) în beneficiul copiilor prematuri sau bolnavi și îndelung spitalizați la naștere.
Stagiul în ARNIS se realizează preponderent online, dar pot exista și activități în spații publice din Bucuresti (birouri de companii, mari magazine, Sali de evenimente, etc.).
Este necesar să ai un laptop propriu și o bună conexiune la inetrnet. Activitățile sunt:
a) Colectare, centralizare şi introducere date, traduceri, activităţi de secretariat – estimate 40 ore/student
b) Organizare de evenimente adresate beneficiarilor ARNIS sau advocacy – estimat 4 ore/student
c) Asistenţă de proiect la evenimente, cursuri, ateliere organizate în beneficiul secțiilor de neonatologie ale spitalelor de stat din România – estimat 6 ore/student
d) Asistenţă de proiect la acţiunii de fundraising – estimat 30 ore/student

Trimite CV-ul și o scurtă motivație pe adresa de email ruxandra.nan@arnis.ong până la 28.02.2023 cu mențiunea Stagiu practică SAS la subiectul mesajului.